Türkiyenin En İyi Üniversiteleri

Türkiye'nin En iyi Üniversiteleri Hangileridir ?

en iyi üniversiteler

Times Higher Education ( THE ) Türkiye'nin en iyi üniversitelerini belirleyerek sıralamaları yaptı. Tarihten bugüne kadar Türkiye'nin en köklü üniversitelerini sizler için bir araya getirerek teker teker inceleyeceğiz.Üniversite tercihi yapacak adayların kafalarındaki soru işaretlerine biraz olsun cevap bulması adına bu konuyu sizlerle paylaşma gereği duyduk. Yazımızın sonunda bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz. Şimdi hep beraber Türkiye'nin en iyi üniversitelerini inceleyelim :


1. Sabancı Üniversitesi

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden Sabancı Üniversitesi özgün öğretim sistemiyle yenilikçi ve çok yönlü öğrencilerin yetiştirilmesine fırsat veren vakıf üniversitelerin birisidir. Sabancı Üniversitesi bu yüzden birinci sırada yerini korumaktadır. Bu üniversitenin en güçlü özelliği: Dersler ve Eğitim Programıdır.

2. Koç Üniversitesi

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden Koç Üniversitesi 1933 yılında kurulmuş köklü üniversitelerden birisidir. Bu üniversitenin en iyi yanlarından birisi kaynaklarının bir kısmını bilimsel araştırma ve geliştirmeye ayırmasıdır. Bu üniversitenin en güçlü özelliği : Akademik Desteğidir.

3. Boğaziçi Üniversitesi

Türkiyenin en iyi üniversitelerinden Boğaziçi Üniversitesi mezun toplulukları açısından gelişmiş en iyi üniversitelerden birisidir. Bu üniversiteden mezun olan kişilerin işsiz kalması çok nadir görülen durumlardan birisidir. Bu üniversitenin en güçlü özelliği : Mezun Topluluğu

4. Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden Orta Doğu Teknik üniversitesi özgürlükçü anlayışı ve sağlam akademik kadrosuyla ön plana çıkmaktadır. Gerçekten öğrencilerin her alanda kendilerini geliştirmelerine daha fazla olanak sağlayan üniversitelerden birisidir. Bu üniversitenin en güçlü özelliği ise : Akademik Kadrosudur.

5. İstanbul Teknik Üniversitesi

Türkiyenin en iyi üniversitelerinden İstanbul Teknik Üniversitesinin en büyük özelliği konum ulaşım ve tesis imkanlarının çok fazla olmasıdır. Bunun yanında akademik kadrosu ve eğitim sisteminin oturmuş olduğu üniversiteler arasındadır. 

6. Bilkent Üniversitesi

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden Bilkent üniversitesi konum,ulaşım ve tesis imkanlarının fazla olması açısından avantajlı ve eğitim sisteminin oturmuş ve akademik yeterliliğinin en iyi seviyede olması açısından en iyi vakıf üniversitelerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

7. Özyeğin Üniversitesi

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden Özyeğin Üniversitesi gelişmiş akademik kadrosu ve olanakları açısından en iyi vakıf üniversitelerinden birisidir.

8. Hacettepe Üniversitesi

Türkiyenin en iyi üniversitelerinden birisi olan Hacettepe Üniversitesi akademik desteği ile ön plana çıkan en iyi devlet üniversiteleri arasında yerini almıştır. 

9. İstanbul Bilgi Üniversitesi

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden Bilgi Üniversitesi toplumun eğitim ihtiyacını önemseyen gerekli akademik desteği sağlayan en iyi vakıf üniversitelerinden birisidir.

10. Galatasaray Üniversitesi

Türkiyenin en iyi üniversitelerinden birisi olan Galatasaray Üniversitesi konum,ulaşım ve tesisler açısından gelişmiş. Türkiye'nin en köklü üniversitelerinden birisi olduğu da bilinmektedir. 

11. Yıldız Teknik Üniversiteleri

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birisi olan Yıldız Teknik Üniversitesi yaptığı akademik destekle ön plana çıkmış ayrıca yenilikçi anlayışı ile her zaman daha iyi eğitim vermeyi amaçlayan devlet üniversitelerinden birisi olmayı başarmıştır.

12. Bahçeşehir Üniversitesi

Türkiyenin en iyi üniversitelerinden birisi olan Bahçeşehir Üniversitesi konum,ulaşım,tesis imkanlarının gelişmiş olduğu akademik desteğe önem veren ve özgürlükçü anlayışı benimsemiş en iyi üniversitelerinden birisi olmuştur.

13. Marmara Üniversitesi

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birisi olan Marmara üniversitesi ulaşım olanakları ve akademik desteği ile önem kazanmış köklü üniversitelerden birisidir. Bu yüzden en iyi üniversiteler arasındadır.

14. Anadolu Üniversitesi

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birisi olan Anadolu Üniversite AÖF sistemi Örgün Öğretim sistemini bir arada götüren akademik desteğe önem veren yenilikçi eğitim anlayışıyla önem kazanan üniversitelerden birisidir.

15. Yeditepe Üniversitesi 

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birisi olan Yeditepe Üniversitesi büyük kampüs imkanı yenilikçi eğitim anlayışı ve akademik desteği ile önem kazanan ve her geçen gün yükselen vakıf üniversitelerinden birisi olmuştur.

16. Dokuz Eylül Üniversitesi

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birisi olan Dokuz Eylül Üniversitesi akademik desteği ile öne çıkan en iyi devlet üniversitelerinden birisidir.

17. Kocaeli Üniversitesi

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birisi olan Kocaeli Üniversitesi değerlendirme ve geri bildirim açısından en iyi üniversitelerden birisidir. Her geçen yıl ilerleyen ve gelişmeye açık üniversitelerden birisidir.

18. Uludağ Üniversitesi 

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden Uludağ Üniversitesi akademik desteği ve yenilikçi anlayışı ile her geçen gün ilgi odağı haline gelen üniversitelerden birisi olmuştur.

19. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birisi olan TOBB Ekonomi ve Teknoloji üniversitesi kariyer merkezi ve staj olanaklarının en fazla olduğu gelişmiş üniversitelerden birisidir. 

20. İstanbul Üniversitesi

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birisi olan İstanbul Üniversitesi akademik desteği ve yeterliliği sayesinde en gözde üniversitelerden birisi olmuştur. Ayrıca eğitim kalitesi her geçen gün artmakta olan köklü üniversitedir.

21. Işık Üniversitesi

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birisi olan Işık Üniversitesi geleceğe yönelik yenilikleriyle dikkat çeken akademik destek ve yeterliliğin en fazla olduğu vakıf üniversitelerinden birisidir.

22. Başkent Üniversitesi

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birisi olan Başkent Üniversitesi Öğrenme kaynakları ve ortamı açısından en iyi üniversitelerden birisi olmuştur.

23. Kadir Has Üniversitesi

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birisi olan Kadir Has Üniversitesi' Başkent üniversitesinde olduğu gibi Öğrenme kaynakları ve ortamı açısından gelişmiş üniversitelerden birisidir.

24. İzmir Ekonomi Üniversitesi

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birisi olan İzmir Ekonomi Üniversitesi eğitim kalitesi açısından gelişmiş gerekli akademik yeterliliği olan ve öğrenme kaynakları ve ortamı en üst seviyede olan üniversitelerden birisidir.

25. Erciyes Üniversitesi

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birisi olan Erciyes Üniversitesi akademik yeterliliği ve eğitim kalitesiyle her zaman gözde üniversitelerden birisi olmuştur.

Türkiyenin en iyi üniversiteleri makalemizle ilgili soru,düşünce ve eleştirilerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz yorumlarınız bizim gelişmemize katkı sağlayacaktır.

YORUMLAR:

BLOGGER: 5
 1. Güzel paylaşım olmuş teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. paylaşım için teşekkürler sıralama gayet doğru tercih yapacaklar bunu göz önünde bulundursunlar

  YanıtlaSil
 3. üniversiteye gidecek arkadaşlara güzel bir bilgi olmuş...

  YanıtlaSil
 4. Gerçekten kaliteli üniversiteler :)

  YanıtlaSil
 5. Bunlar gerçekten güzel üniversiteler. Umarım bu üniversiteler ile dünyaya nam salabiliriz. Ki ülkemizde birçok yabancı öğrenci bulunuyor. Referans olurlar insallah.

  YanıtlaSil

Ad

19. Dönem POMEM (Özel Harekat Branşı) Fiziki Yeterlilik Sınav Talimatı ve Parkuru,1,19.Dönem Polis Özel Harekat Mülakat Nasıl Yapıldı ? Hepsini Anlatiyorum,1,19.Dönem POMEM (Özel Harekat Branşı) Sınavı 2016 sorulanlar ve cevapları,1,19.Dönem POMEM Polis Özel Harekat Sınav Giriş Belgesi Açıklandı.,1,2016 KPSS taban puanları,1,2016 KPSS Taban Puanları Orta Öğretim,1,2016 Polis Özel Harekat Başvuru Sayısı Nedir ?,1,2016 Polis Özel Harekat e-Devlet Kapısına Ulaşılamadı Hatası,1,2018 ehliyet,1,2018 yks tercih,1,2019 ehliyet,1,acikögretim,2,adalet bölümü,1,adalet nasıl bir bölümdür iş imkanları nelerdir,1,ales,4,ales geometri,1,ales konuları,1,ales matematik,1,ales soru dağılımı,1,ales türkçe,1,anestezi bölümü,1,anestezi nasıl bir bölümdür,1,aöd,1,aöf,10,askerlik,1,Bankacılık ve Sigortacılık nasıl bir bölümdür,1,beden eğitimi öğretmeni nasıl olunur ?,1,Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Nedir ? Tanıtımı,1,Bilgisayar Mühendisliği,1,Bilgisayar Mühendisliği Hakkında Geniş Bilgi,1,Bilgisayar Programcılığı Staj Defterleri,1,biyoloji konu dağılımı,1,Biyomedikal Mühendisliği Staj Defterleri,1,bordo bereli alınacak,1,bordo bereli kimdir,1,bordo bereli nasıl olunur,1,bordo olmak için gereken şartlar,1,burs,8,burs 2018,1,burs veren kurumlar,3,Büro Yönetimi ve Sekreterlik Staj Defterleri,1,Cevher Hazırlama Mühendisliği Staj Defterleri,1,chat sitesi,1,coğrafya,3,cv,1,çocuk gelişimi bölümü,1,çocuk gelişimi nasıl bir bölüm,1,destek,2,devlet,1,devlet personeli,2,dgs,21,dgs nasıl yapılır,1,dgs ne zaman olacak,1,dgs nedir,1,dış ticaret,1,dış ticaret nasıl bir bölümdür iş imkanları nelerdir,1,dikey geçiş sınavı nedir,1,dil bölümleri,1,dil puanı bölümler,1,Dil Puanıyla Tercih Edilebilecek Bölümler,1,diploma,1,diplomamı kaybettim,1,diş hekimliği bölümü,1,Diş Hekimliği Bölümü Geniş Tanıtımı,1,doktora,1,dolar,1,doldurulmuş,1,duyuru,1,e-sınav,1,Eczacılık Bölümü Tanıtımı,1,edebiyat,6,edebiyat lys,4,edx,1,Efes Pilsen Staj Defteri,1,egitim,18,egitim rehber,10,eğitim,3,eğitim kredisi,6,Eğitim Sistemine Müthiş Eleştiri,1,ehliyet,2,ehliyet sınavı,1,ek tercih nedir,1,ek yerleştirme nedir,1,ekonomi,1,Elektrik-Elektronik Mühendisliği Staj Defterleri,4,en çok tercih edilen üniversite bölümleri,1,en çok tercih edilen üniversiteler,1,en iyi 2 yıllık önlisans bölümleri,1,en iyi 4 yıllık bölümler,1,en iyi bölümler,1,en iyi eğitim veren üniversiteler,1,en iyi lisans bölümleri,1,en iyi üniversite bölümleri,1,en iyi üniversiteler,1,en iyi üniversiteler hangileridir,1,Endüstri Mühendisliği Staj Defterleri,1,engineer,1,Erasmus Programı Nedir ?,1,featured,2,featuredpost,2,fedai,1,feyza,1,fizik konu dağılımı,1,Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Tanıtımı,1,fransa,1,Gastronomi bölümü,1,Gastronomi ve Mutfak Sanatları Nasıl Bir Bölümdür ?,1,gazete,1,Gemi Mühendisliği Staj Defterleri,1,gibbon,1,girişimcinin özellikleri,1,girişimcinin özellikleri nelerdir,1,güncel,1,haber,6,Haberler,1,harç,1,hazır,3,hukuk fakültesi için gereken net,1,hukuk fakültesi kaç netle kazanılır,1,İktisat Bölümü Tanıtımı,1,imalat,1,ingilizce,1,ingilizce nasıl öğrenilir,1,ingilizce öğrenmek,2,İngilizce Öğrenmenin Yöntemleri Nelerdir,1,insaport,1,inşaat,2,İnşaat Mühendisliği Bölümü Tanıtımı,1,İnşaat Mühendisliği Staj Defterleri,6,inşaat platformu,1,inşaport,1,iş dünyası,1,iş hayatı,1,işletme bölümü,1,işletme bölümü tanıtımı,1,jandarma özel harekat giriş şartları nelerdir,1,jandarma özel harekat nasıl olunur,1,jöak,1,jöh nasıl olunur,1,kampüs,1,kamu,43,kanada liseleri,1,Kara delik,1,kara yolu,1,kariyer mi,1,kaybedilen diploma nereden nasıl çıkartılır,1,kaynak,1,kimya konu dağılımı,1,Kimya Mühendisliği Staj Defterleri,2,kodlama,1,kodlama öğrenmek,1,kosgeb,1,kpss,39,kpss tarih,2,kpss-güncel-bilgiler,1,kpsssiz özel harekat polisi,1,kpsssiz özel harekat polisi alınacak,1,kredi,8,kültür sanat,6,kyk,9,kyk yurdu,1,Laboratuvar,1,lgs,1,Lisans,2,lys,20,lys edebiyat,2,lys edebiyat en çok sorulan yazar ve eserler,1,LYS Edebiyat Sınavında Çıkabilecek Önemli Bilgiler,1,lys edebiyat soru tahminleri,1,lys ne zaman olacak,1,lys tarih,3,maaş,1,Maden Mühendisliği Staj Defterleri,2,makina,1,makine,1,Makine Mühendisliği Staj Defterleri,3,Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Staj Defterleri,1,meb,1,MF bölümleri,1,MF puan türüyle tercih edilebilecek bölümler,1,milli savunma üniversitesi,3,Mimarlık Staj Defterleri,1,mit,1,msb,4,Muhasebe Staj Defterleri,1,Mustafa Vural,1,Mühendislik alanında Türkiye'nin en iyi üniversiteleri,1,net,2,okul deneyimi,1,Okul Deneyimi Staj Defterleri,3,online,1,öğrenciye eğitim kredisi,1,öğrenmek,1,Ön lisans,1,örnek,2,örnekirapor,1,ösym,5,ösym sınav takvimi 2017,1,ösym sinav takvimi,1,ösym tercih,1,özel eğitim,1,özel harekat polisi alımı yapılacak,1,özel harekat polisi başvurusu yapılamıyor,1,özel harekat polisi başvurusuna erişemiyorum,1,özel harekat polisi olma şartları nelerdir,1,özel okul,1,para,1,para mı,1,Paradoks,1,Paragraf Sorusu Çözme Teknikleri,1,paranın gücü,1,platform,1,pmyo,1,polis,3,polis nasıl olunur,1,polis olmak için gereken şartlar nelerdir,1,polis olmak istiyorum,1,Polis Özel Harekat Başvuru Sayısı Açıklandı,1,Polis Özel Harekat Başvurusunda Gereken Belgeler Nelerdir ?,1,Polis Özel Harekat Fiziki Yeterlilik Parkuru nasıl olacak ?,1,polis özel harekat nasıl olunur,1,polis özel harekat sınavı,1,Polis Özel Harekat Sınavı Hakkında Genel Bilgi,1,polis özel harekat yardım sayfası,1,polis özel harekatlık için istenen belgeler,1,pomem,2,pöh,1,pöh fiziki yeterlilik parkuru,1,pöh istenen belgeler,1,pöh nasıl olunur,1,pratik ingilizce öğrenmek,1,primavera,1,Psikoloji Bölümü Tanıtımı,1,puan türleri,4,rapor,1,rehberlik,21,Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü nasıl bir bölümdür,1,Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü nedir,1,reklam,7,Resmi Gazete,1,Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği Bölümü Tanıtımı,1,sas nedir,1,sat,1,sat nedir,1,sat ve sas komandosu nasıl olunur,1,sat ve sas nasıl olunur,1,seviyeli sohbet,1,sinav takvimi 2017,1,sinav takvimi 2017 açıklandı,1,sohbet odaları,1,sohbet sitesi,1,staj,29,staj ilanları,1,Staj Sigortası,1,Staj Sigortası Emekliliği Nasıl Etkileyecek,1,Staj Sigortası Emeklilik,1,Stephen Hawking,1,subay nasıl olunur,2,talaşlı,1,tanitim yazisi,16,tarih,3,telegram,1,teog nedir ?,1,teog sınavı,1,tercih,4,tercih edilen bölümler,1,tercih yaparken dikkat edilmesi,1,tercihte dikkat edilmesi gerekenler,1,tez,2,tezli lisans,1,tezsiz lisans,1,tıp bölümü,1,tıp bölümü tanıtımı,1,tıp fakültesi,2,tıp fakültesi için gereken net sayısı,1,tıp fakültesi kaç netle kazanılabilir,1,tm bölümleri,1,tm puanıyla tercih edilebilecek bölümler,1,tm-1 bölümleri,1,tm-2 bölümler,1,torpil,1,ts bölümleri,1,TS puan türüyle tercih edilebilecek bölümler,1,ts-1 bölümleri,1,ts-2 bölümleri,1,tsk,2,TSK Önlisans Mezunu Bordo Bereli Alacak,1,Turizm ve Otel İşletmeciliği Staj Defterleri,1,Türk Edebiyatındaki Önemli Dergiler,1,türkçe konuları,1,Türkiye'de En Çok Tercih Edilen Üniversiteler,1,türkiyede en çok tercih edilen 10 üniversite,1,türkiyenin en iyi üniversiteleri,1,tyt,11,Uçak Mühendisliği Hakkında Bilgi,1,udemy,1,ukrayna üniversitelerinde okumak,1,ulaştırma,1,Uluslararası Ticaret Bölümü Hakkında Bilgi,1,universite bolumleri,33,Uygur Çelebi,1,üniversite,8,üniversite hazırlık,1,üniversite Hazırlık Telegram grubu,1,üniversite kayıt dondurma,1,üniversite sınavı,1,üniversite tercih,3,üniversite tercih rehberi,1,üniversite tercihi,1,üniversite tercihi nasıl yapılır,1,üniversite tercihi yaparken dikkat edilmesi gerekenler,1,üniversite tercihi yapmadan önce bilinmesi gerekenler,1,üniversite tercihi yapmak,1,Üniversitenin Anlatılamayan bölümleri,1,üretim staj defteri,1,vakıf üniversiteleri,8,verimli ders çalışma,1,Yabancı Dil Öğrenmenin Faydaları Nelerdir ?,1,yaratıcı,1,yaşlı bakımı bölümü,1,yaşlı bakımı nasıl bir bölümdür,1,yatay geçiş kimler yapabilir,1,yatay geçiş nasıl yapılır,1,yatay geçiş nedir,2,yatay geçiş şartları nelerdir,1,yazılım,1,ygs,17,YGS Coğrafya Konuları,1,YGS Felsefe Konuları,1,ygs fen bilimleri,1,ygs fen bilimleri konu ve soru dağılımı,1,YGS Fizik Konuları,1,ygs geometri ders konulari,1,ygs geometri konu ve soru dağılımı,1,YGS Geometri Konuları,1,ygs geometri sorular,1,ygs konuları,8,ygs konulari,1,ygs matematik,1,Ygs matematik konuları,2,ygs matematik soru ve konu dağılımları,1,ygs ne zaman olacak,1,ygs sosyal bilimler,1,ygs sosyal bilimler konu ve soru dağılımı,1,ygs sosyal bilimler konuları,1,YGS Tarih Konuları,1,ygs türkçe konuları,2,ygs türkçe konuları 2016-2017,1,ygs türkçe soru dağılımları,1,YGS'de En Çok Çıkan Konular,1,yks,31,yks edebiyat,2,yks telegram Grubu,1,yks tercih,6,yök,1,yunus polis,1,yunus polis nasıl olunur,1,yunus polis olmak istiyorum,1,yurt için gerekli eşyalar,1,yurt için gerekli malzemeler,1,yüksek kariyer,1,yüksek lisans,3,yüksek maaş,1,zabıta nasıl olunur,1,zam,1,Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü Tanıtımı,1,Zootekni Bölümü,1,
ltr
item
Eğitim Destek: Türkiyenin En İyi Üniversiteleri
Türkiyenin En İyi Üniversiteleri
Türkiyenin en iyi ve en çok tercih edilen üniversiteleri hangileridir...
https://4.bp.blogspot.com/-9viPr_UunaI/WA0y8R3B4_I/AAAAAAAAKJI/XDExiqz5q9gz4cpNA4QCNuskrmFtENlugCLcB/s1600/%25C3%25BCniversitece.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-9viPr_UunaI/WA0y8R3B4_I/AAAAAAAAKJI/XDExiqz5q9gz4cpNA4QCNuskrmFtENlugCLcB/s72-c/%25C3%25BCniversitece.jpg
Eğitim Destek
https://www.egitimdestek.org/2015/09/turkiyenin-en-iyi-universiteleri.html
https://www.egitimdestek.org/
https://www.egitimdestek.org/
https://www.egitimdestek.org/2015/09/turkiyenin-en-iyi-universiteleri.html
true
5101758931147556569
UTF-8
Tüm Konular Yüklendi. Herhangi bir yazı bulunamadı HEPSİNİ GÖR Devamını Oku... Yanıtla Yanıtı Sil Sil By EV Sayfalar GÖNDERİLER Hepsini Gör SİZİN İÇİN ÖNERİLENLER: ETİKET ARŞİV SEARCH TÜM GÖNDERİLER İsteğiniz ile ilgili herhangi bir gönderi bulunamadı. Ana Sayfaya Dön... Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şu anda 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago iki ay önce İzleyiciler Takip et PREMİUM İÇERİK GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN PAYLAŞIN. STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm kodlar panoya kopyalandı Kodları / metinleri kopyalayamıyorum, lütfen kopyalamak için [CTRL] + [C] (veya Mac ile CMD + C) tuşlarına basın. Table of Content