YGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

YGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımları

YGS Matematik Konuları 2017 ve Soru dağılımlarını inceleyerek şimdiden ders planınızı hazırlayabilirsiniz. Konu ve Soru dağılımlarını sizler için bir araya getirdik. YGS Matematik konuları müfredat değişikliği ile bazı LYS konuları YGS Matematiğe aktarıldı. Bunun için güncel YGS Matematik kaynakları almanızı öneriyoruz. Hemen sizlerle YGS Matematik 2016-2017 güncel konuları inceleyelim.

YGS MATEMATİK KONULARI :

 1. Sayılar
 2. Sayı Basamakları
 3. Bölme ve Bölünebilme
 4. OBEB ve OKEK
 5. Rasyonel Sayılar
 6. Basit Eşitsizlikler
 7. Mutlak Değer
 8. Üslü Sayılar
 9. Köklü Sayılar
 10. Çarpanlara Ayırma
 11. Oran-Orantı 
 12. Denklem Çözme
 13. Problemler
 14. Kümeler
 15. Fonksiyonlar
 16. Permütasyon
 17. Kombinasyon
 18. Binom
 19. Olasılık
 20. İstatistik
 21. 2.Dereceden Denklemler
 22. Karmaşık Sayılar
 23. Parabol
 24. Polinomlar

YGS Matematik Soru ve Konu Dağılımları :

YGS Matematik Soru ve Konu Dağılımları genel olarak incelendiği zaman ÖSYM 2016 yılında yapılan sınavın Problem sorularında rekor kırarak 13 soru sormuş buda demek oluyor ki gelecek yıllar ki sınavlarda da artık problem soruları daha çok sorulacak. Bunun için sınava girecek adaylar problem sorularında kendini daha çok geliştirmelidir. Bunun dışında incelediğimizde ise büyük farklılık görülmemektedir. YGS Matematik soru ve konu dağılımlarından esinlenerek bir ders çalışma planı hazırlamanız sınavda daha başarılı olmanıza katkı sağlayacaktır. Sınavlarda çıkan sorular genelde bu çizelge doğrultusunda sorulduğu için işiniz daha kolay hale gelecektir.

matematik-konu-ve-soru-dagilimi
YGS Matematik Konu ve Soru Dağılımı

YGS Matematik Konu ve Soru dağılımları ile ilgili görüş,düşünce ve sorularınızı yorum yaparak bildirebilirsiniz en kısa sürede sizlere geri dönüş sağlanacaktır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

Sponsor Reklam

"

Sponsor Reklam

"
">Responsive Advertisement