Reklam Alanı

Yazılım Mühendisliği Hakkında Bilgi

Yazılım Mühendisliği Hakkında Bilgi

Yazılım Mühendisliği Hakkında Bilgi

Belirli bir meslek alanında okumayı düşünen ve bu anlamda yetilerini geliştirmek ve bu alanı meslek olarak yapmayı düşünen adayların meslek hakkında merak ettikleri bilgileri derleyip, topladık. Yazılım Mühendisliği Bölümü ve mesleği hakkında bilgiler şu şekilde;

Yazılım mühendisliği düz mantık olarak düşünüldüğünde programlamayla ile ilgili temel ve üst düzey anlamda eğitim alan kişi ve eğitim aldığı alanda eğilim gösterip proje üreten kişi olarak da adlandırılabilir. 

Yazılım mühendisliği aslında temel anlamda incelendiğinde yazılım, programlama ve algoritma mantığını geliştirmek ve genişletmek ile ilgilenmektedir. Bunun yanı sıra bilgisayar ağları, veri tabanı yöneticiliği ile sistem üzerine gömülü algoritma ve çalışmalarla ilgilenen alandır.

Yazılım mühendisleri temel ve üst düzey olarak programlama dilleri, yazılım tasarımı ve yazılım donanım Türkçeleştirmesi eğitimleri almaktadır. Bir anlamda elinde bulundurdukları yazılımın, neyi yapıp neyi yapmayacağını ve belirli bir görev üzerinde nasıl etkili bir verim göstereceklerini algoritma ve karmaşıklık anlamında nasıl bir tepkime içinde olacağını ya da yazılımların nasıl daha verimli çalışacağını (yapay zekâ mantığında) sorgulayan ve bu anlamda çalışmalar gösteren kişilerdir. 

İnsan ve yazılımcıların aralarındaki iletişimleri hangi alanda olacak ve bu iletişim sonrasında merak üzerinden yürüyen düşünce hali hangi evrede insan ve yapay zeka kavramını ya yana getirecek bu da siz ve sizler gibi yazılım mühendisliği okumak isteyen kişilerin elinde olan bir anahtar olarak kalacaktır. 

2 yorum:

 1. Disposable Heroes20 Nisan 2017 15:43

  Mesleğime hiç bu açıdan yaklaşmamıştım. İnsan kendini bir garip hissediyor, işinin tanımını okuyunca.

  YanıtlaSil
 2. Antropoloji bir diğer adı ile insanbilim,dünyanın oluşumu vb. gibi geçmişe dayalı bilgileri araştırmak diyebiliriz.Bu bölümün çalışmaları 4 çeşide ayrılır.
  Fizik Antropoloji: İnsanın fiziksel özellikleri vb. yapılarını göz önünde bulundurararak yaşayan insan gruplarının neden olduğunu vb. Bilgileri bulmaya çalışır.
  Paleantropoloji: Bu dal Fosil ve İnsanbilim anlamına gelir.İnsanın geçmişte ve bugünkü canlılarla yerini, primat takımı üyelerinin benzer yapısal özellikleri açısından akrabalıklarını ve bunların tarih öncesinden ve tarih devirlerinden kalan fosil örnekleriyle yakınlık derecelerini ve çevreleri ile ilişkilerini uygulamalı bir şekilde inceler.

  Çalışma Alanları:
  MTA, Tabiat Tarihi Müzesi ve diğer müzelerin doğa tarihi bölümlerinde; Orman, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, DPT, Kültür Bakanlığı, Turizm Bakanlığı, TRT, Milli Folklor Enstitüsü gibi kuruluşların kültür ve eğitim birimlerinde sosyal araştırmacı olarak görev alabilirler.

  YanıtlaSil

★Yorum yapan herkes kendi yaptığı paylaşımlardan sorumludur.

★Google Hesabınız üzerinden rahatlıkla yorum yapabilirsiniz.
★Adı/URL veya Anonim seçenekleriyle hiçbir hesaba giriş yapmadan kolaylıkla yorum yapabilirsiniz.